Palmia on solminut yhteistyösopimuksen Tuusulan Urheilukeskus Oy:n kanssa. Olemme ylpeitä saadessamme liittyä mukaan urheilukeskuksen uuden monitoimihallin tarjontaan aula-, kahvila- ja ravintolapalveluillamme. Yhteistyö tukee visiota kehittää hallista monipuolinen hyvinvointikeskus, jonne kaikenikäiset ovat tervetulleita liikkumaan, viihtymään ja syömään hyvin.
Rakenteilla olevan keskuksen modernit liikunta- ja vapaa-ajan tilat otetaan käyttöön tammikuussa 2025, ja tiloja tulee olemaan yli 12 000 m² eri lajeille. Vastaamme hallin aulapalvelusta, jossa varmistamme kävijöille sujuvan ja mukavan vierailukokemuksen. Ravintolasta haluamme luoda mukavan paikan, jossa voi sekä levähtää urheilun lomassa ja nauttia ravitsevaa ruokaa, että tulla muulloinkin viihtymään lounaan tai kahvittelun merkeissä. Ensi vuonna avautuvissa tiloissamme on tarjolla herkullisia vaihtoehtoja niin urheilijoille, katsojille, henkilökunnalle kuin muillekin keskuksen kävijöille.
Yhteistyö Palmian ja Tuusulan Urheilukeskuksen välillä rakentuu vahvalle yhteiselle visiolle kehittää palveluita sekä luoda alueen asukkaille laadukas kohtaamispaikka. Haluamme tarjota monitoimihallin käyttäjille korkeatasoista palvelua ja kattavia ruokailuvaihtoehtoja. ”Palmia tuo monitoimihalliin vaikuttavan ja uskottavan kumppanin, jolla on vankkaa osaamista urheilijoiden ja liikkuvien ihmisten ravitsemuksesta. Meillä on hyvä yhteinen näkemys siitä, miten palveluita tullaan kehittämään urheilukeskuksessa", iloitsee Tuusulan Urheilukeskus Oy:n toimitusjohtaja Ilpo Kilpeläinen.
Palmia odottaa innolla pääsevänsä aloittamaan toimintansa monitoimihallissa ja tarjoamaan Tuusulan asukkaille hyvinvointia tukevia korkealaatuisia palveluita.
Kuvassa Palmian kaupallinen johtaja Lauri Aminoff ja ratkaisumyyntipäällikkö Heidi Tolvanen, Suomen Hankitajuristit Asianajotoimiston toimitusjohtaja ja asianajaja Valtteri Nieminen sekä Tuusulan Urheilukeskuksen toimitusjohtaja Ilpo Kilpeläinen.